Výběr vhodné podlahy pro hokejový stadion

Hladky dopravni valecek.

Pokud se rozhodujete o vhodné podlaze pro Váš hokejový stadion, je nutné se zamyslet nad několika faktory. U nás přemýšlíme hlavně nad:

  • Bezpečností
  • Komfortem
  • Jednoduchou údržbou

Bezpečnost na hokejovém stadionu

První a hlavní vlastnost vhodné podlahy je bezpečnost. Pravděpodobnost uklouznutí na mokrém povrchu je každodenní problém hokejových stadionů. Hlavně díky tomu, že hokejové stadiony jsou populární destinace dětí, hlavně menších, jejichž motorika je ve vývinu. Možnost uklouznutí je tedy klíčovým problémem k vyřešení. Sami určitě víte, jak některé děti mohou být aktivní a zbrklé. 

Kromě bezpečnosti dětí byste také měli brát v potaz zdraví atletů využívajících vaše zařízení. Jakékoliv zranění může vést k nestabilním výkonům a ovlivnit návštěvnost sportovních událostí. 

Jak bylo již výše zmíněno, vybraný materiál by měl být protiskluzový, mít co nejméně výčnělků a měl by být voděodolný. 

Komfort při pohybu po stadionu

Při návštěvě hokejových stadionů je hned několik aspektů, které Vám mohou znepříjemnit návštěvu. Chlad, vlhkost či pokus udržet se na úzkých hranách bruslí.

Použitím správné gumové podlahy pomůžete izolovat chladný beton tvořící základ stadionu. Zvláště pokud je beton obklopen ledem, který dvakrát nepomáhá jeho nízké tepelné vodivosti. Pokrytí betonu gumou ho izoluje a vytváří příjemné prostředí pro nazouvání bruslí.

Bonusem navíc je možnost atletů odejít z ledu v bruslích až do šatny. Na gumovém povrchu se brusle minimálne tupí, což vede k méně časté potřebě hrany ostřit.

Jednoduchá údržba

Led rychle taje, lidé chodí dovnitř a zase ven a podlahy jsou zašpiněny různými nečistotami. To všechno jsou důvody, aby jste hledali materiál, který bude jednoduše omyvatelný. A gumová podlaha je opět ta správná volba.

Pokud se na to navíc podíváme z pohledu instalace, budete požadovat podlahu, která potřebuje co nejméně úsilí a času na položení. Natáhnutí gumové role může být daleko vhodnější než pokládání zámkových gumových dlaždic.

Jak může KSK Belt pomoci

V KSK Belt se zaměřujeme na výrobu vysoce kvalitních gumových materiálů. Projděte si naši nabídku gumových podlah pro zimní stadiony a kontaktujte nás pro více informací. Prohlédněte si také naší další nabídku gumových produktů pro sportovní zařízení.

16/11/2020