Správný povrch pro dětské hřiště a venkovní posilovny

Hladky dopravni valecek.

Každý učitel, trenér a doktor Vám řekne, že trávit čas na čerstvém vzduchu je velmi potřebný pro zdraví dětí, mládeže, ale i seniorů. Spolu se stoupajícím trendem cvičení a zlepšování fyzičky, hlavně v dobách více sedavé práce a práce z domu, je potřeba správně vybavit dětská hřiště a venkovní posilovny (outdoor workout). Kromě výběru správného náčiní (strojů, prolézaček, houpaček, atd.) je potřeba se zamyslet i nad povrchem takových míst.

Správné vlastnosti pro hřiště a posilovny

Pokud přemýšlíte, jaký zvolit typ povrchu pro venkovní povrch hřišť a posiloven, tak je potřeba brát v potaz hlavně následující parametry:

  • Měkký povrch
  • Bezpečnost
  • Malá údržba a dlouhá životnost
  • Izolace
  • Jednoduchá instalace

Výhody měkkého povrch

Výhod měkkého povrchu na hřištích je hned několik. Pokud se jedná o dětské hřiště, tak je hned jasné, že se můžete vyhnout velkému počtu modřin a menším povrchovým zraněním, když děti porůznu dovádějí.

Z pohledu sportovce je měkký povrch výhodou, jelikož tlumí nárazy a odlehčuje kloubům. Zároveň tlumí dopad při odkládání náčiní a zmenšuje poškození činek a jiných pomůcek či strojů. Zároveň snižuje hlučnost, která může být velkou výhodou, zvláště pokud stavíte hřiště v sousedství, kde jsou lidé citlivý na pouliční klid.

Bezpečnost

Kromě praktické výhody měkkých povrchů je nutno brát v potaz i bezpečnostní nařízení. Před vybudováním hřiště je nutné zjistit, jaké jsou bezpečnostní nařízení. Pokud je například možnost volného pádu z náčiní vyšší než stanovená hranice (60cm, jeden metr, atd.). Doporučujeme si předem zjistit tato bezpečnostní nařízení.

Součástí bezpečnosti je i protiskluznost povrchu, která je vhodná při podzimním počasí.

Malá údržba a dlouhá životnost

Výsledný povrch by měl být jednoduchý na oplach vodou, zvláště pokud se hřiště nachází poblíž travnatých povrchů a může být velmi rychle zablácen. Správný materiál by měl vodu propustit a rychle vyschnout.

Nepřítelem povrchu může být také trává, u které nechcete, aby začala povrchem prorůstat.

Tepelná izolace

Dobrá tepelná izolace je vhodná při různých situacích:

  • Hry s dětmi v kroužku v sedě
  • Protahování v sedě
  • Kompenzační cvičení s pěnovými válci, atd.

Jednoduchá montáž a instalace

Samozřejmostí bude, aby bylo nakoupený materiál jednoduše nainstalovat. V ideálním případě se může jen položit na podložní povrch nebo se může na povrch přilepit.

Jak může KSK Belt pomoci

Doporučujeme si prohlédnout naše pryžové gumové desky, které splňují všechny parametry popsané výše. A také další gumové produkty pro sportovní zařízení.

28/2/2021