Jak bezpečně přepravit koně

Hladky dopravni valecek.

Přeprava koní může být složitá záležitost a to hned z několika důvodů:

  1. Kůň musí dobrovolně vejít do přívěsu
  2. Nástup a výstup musí být dostatečně zabezpečen
  3. Přeprava by měla být pohodlná

Trénování nástupu koně do přívěsu

Prvním krokem pro úspěšný nástup koně do přívěsu je postupný trénink. Koně jsou trénováni pro průchod užšími koridory, tak pro delší pobyt v úzkých prostorech. Pro více informací o přípravě koně doporučujeme kontaktovat personál s bohatými zkušenostmi při práci s koňmi.  

Bezpečná nástupní rampa

Při nástupu kůň musí důvěřovat povrchu nástupní rampy. Nestabilní kluzká podlaha by mohla koně znervóznit a vytvořit nedůvěru, která se jen těžko odstraňuje. Zároveň, případný pád či skluz koně na kluzké rampě může vést ke zlomenině nohy. Takový úraz pro koně může být fatální. Zlomená noha už se nemusí vyléčit a kůň na vyjížďky bude již nepoužitelný anebo lékařská asistence může vyjít na desítky tisíc korun.

Pohodlný převoz

Komfort vašeho koně při přepravě úzce souvisí s jeho vůli do přívěsu vejít. Z pohledu podlahoveho materiálu je guma měkčí materiál než hliník či dřevěná konstrukce. Váš kůň tím pádem bude mít k převozu přívěsem lepší vztah a vy nebude muset řešit různé postupy, jak koně přimět k nástupu do přívěsu.

Jak může KSK Belt pomoci?

Pro lehčí nástup koně do přívěsu může KSK Belt nabídnout gumové schodnice, které mohou být vyrobeny pro přepravníky s rampou různých rozměrů. Hlavní výhodou našich schodnic jsou příčné výběžky, které ulehčují dobytku nástup do přívěsu a eliminují možnost skluzu. Zároveň nabízíme možnost natisknutí loga na schodnici a tím pádem nástupní rampa působí reprezentativně při vykládání koně na závodech a jiných událostech.

Pro komfortnější přepravu koně nabízíme gumové podlahoviny, které odlehčí kopytům vašich koní a budou se cítit jako v bavlnce.

11/10/2020